fbpx
Loading…

מאמרים ותובנות

בחור ספורטיבי מצתביע על הסמארטפון שלו, שמופיע שם הסיפרה 10

חנות אונליין
10 הדיברות איך מייצרים עסק שפורץ גבולות!!

שימו את הלקוח במרכז, בכך תצליחו לייצר חנות אונליין שפורץ גבולות. התחרות היום גדולה וקשוחה, ואם אנחנו רוצים להצליח אנחנו צריכים להתמקד בלקוחות שלנו.

1 לדייק במסרים השיווקיים והלא שיווקיים כשאתם מייצרים תוצרים לחנות האונליין שלכם

לא להשאיר מקום לדמיון ולא להיות מורכבים מדי, תעשו מבחני שימוש ללקוחות פוטנציאלים, הרבה טועים ומבקשים מחברים ועובדים שלהם שיבצעו בדיקת שמישות אבל זה לא נכון, אתם צריכים למצוא לקוחות פוטנציאלים שכבר משתמשים בשירות דומה או שמתעניינים להשתמש, תציגו להם את המוצר ותנסו להבין:

• מה הם צריכים לעשות בעמוד הראשי?
• מה המסר?
• במה אנחנו מומחים?
• האם שידרנו את המומחיות בשניה הראשונה ואם לא מה חסר להם?
• תנסו להבין מה הם מחפשים?
• מה יעזור להם לקבל החלטות?
• תסתכלו על המוצר מנקודת המבט שלהם, האם המסר ברור, עליכם להבין שאתם ומי שעובד על פיתוח המוצר לא בהכרח משקף את הלקוחות שלכם ואת ההבנה.

2 ניווט נוח ואחיד יעזור לגולדים שלכם להתמצא בחנות האונליין שלכם

הרבה פעמים אני רואה איך משתמשים הולכים לאיבוד ונוטשים בגלל חוסר התמצאות, וודאו שמידע חיוני נגיש וקל למציאה ומידע לא חיוני תוותר עליו, תדאגו שהניווט יהיה קל ומהיר,אחרת הם יעברו למתחרים שלכם, בכך אנחנו זורקים כסף לפח ומאבדים עוד לקוח בחנות אונליין שלנו

3 איסוף מידע על כל מי שביקר בחנות אונליין שלנו ולא ביצע רכישה

תוודאו שמומחה חווית משתמש בודק אל השלבים החל מהקריאטיב, באנרים בפייסבוק גוגל מודעות, מה עובד הכי טוב, מניסיון שלי מה שעבד טוב במודעה יכול להיות מסר גם במוצר שלנו, סימן שהלקוחות אהבו את המסר הזה וחבל לא לשמר אותו, תשתמשו בגוגל אנליטיקס וכלים נוספים, המטרה היא לצמצם בהוצאות, לאסוף כמה שיותר מידע על האתר, איפה אנשים נוטשים, איפה אנשים מבלים יותר, איזה עמודים מעניינים אותם וכך בעצם לתת שירות לשנות ולבצע התאמות.

4 עיצוב חנות האונליין

עיצוב ייחודי לעסק שלך, האתר שלך צריך להיראות ייחודי, אחרת אתה כמו כולם ולא בולט ולמה שלקוחות פוטנציאלים יגיעו אליכם ולא לאחרים? מנסיון של שני עשורים בתחום למדתי שלא כל מה שיפה מוכר, אבל עלינו לייצר ייחודיות שיזכרו אותנו.

5 התוכן באתר האונליין שלהו יקר מאוד!

מחקרים מראים שמבקרים קוראים 28% מהתוכן באתר ולנו חשוב לדאוג שיהיה להם נוח לקרוא, לכן נשתמש בניגודיות נעימה, מחקרים מראים שאנשים לא מסיימים לקרוא מאמרים או פסקאות שהם בנגטיב, לא נייצר שורות ארוכות מדי מעל 12 מילים בשורה ולא נשתמש בפונט קטן, המשך אכין מאמר על איך לייצר עמודים תוכן ידידותיים לקריאה.

6 טון וסטייל של הלקוחות שלנו בחנות האונליין ובכלים השיווקיים, כמו פייסבוק, גוגל...

הטקסטים צריכים להיות בגובה העיניים כפי שתדברו עם לקוחות שלכם בשיחה אחד על אחד, להימנע משימוש גבוה של מילים, כמובן לא לרשום בשגיאות כתיב או שגיאות תחביריות תנו לאיש מקצוע לעבור על הטקסטים גם אם אתם כותבים מעולה

7 כמה זמן לוקח לחנות האונליין שלכם לטעון זמני טעינ

ישנם כלים חינמים לבדיקת מהירות גלישה באתר שלכם, מעל 3 שניות שהאתר נטען ינטשו אותנו, לבדוק גם את העמודים בגוגל אנליטיקס. מחקרים מראים ששיפור הטעינה מגדיל את ההמרות בחנות האונליין שלנו.

8 תאפשרו גישה לכל המשתמשים לחנות האונליין שלכם מכל סמארטפון, טאבלט ודפדפנים שונים

על המוצרים שלנו להיות מותאמים לכל המכשירים, יש לקחת בחשבון גם דפדפנים צד שלישי כמו, גפגפנים שפותחים אפליקציון כגון, פייסבוק ודפדפנים של מערכות ההפעלה, להציג את התוכן בצורה שווה ומהירה בכל הדפדנים והמכשירים,

9 איך להגדיל את ההזמנות בחנות האונליין שלכם?

חנות אונליין שעובד בפשטות ובנוחות, צריך לאפשר הוספת מוצרים לסל הקניות בקלות ובנוחות, לדאוג לרישם מהיר, אם אפשר אפילו לוותר על הרישום או לדחות אותו, תלוי במוצר שלנו. ברגע שתאפשרו למשתמש לבצע את הרכישה במהירות ובקלות, תגרמו להם לחזור ולהיות שגרירים שלנו, אנחנו צריכים להבין איך לקצר תהליכים ולוותר על כל מה שלא צריך.

10 אגו ויופי - טעם אישי לא לקחת בחשבון שעובדים על חנות האונליין שלנו

בעסקים אין אגו, אם אתם עובדים עם אנשי מקצוע שהאגו חשוב להם יותר מההצלחה העסקית אני מציע לכם לחפש אנשי מקצוע אחרים, אנחנו חיים בתקופה דינאמית שמשתנה כל הזמן, אנחנו כל הזמנים מתפתחים וחשוב שנתאים את עצצמנו לעולם המשתנה כל הזמן, תפקידנו לפקפק כל הזמן במה שאנחנו בטוחים שאנחנו יודעים ולהציע חלפות אחרות טובות יותר.

לפני זמן קצר, הגעתי לחברה בינלאומית שנותנת שירותי מסחר בצרפת, בריטניה, ארה״ב ומקומות רבים נוספים, לפני שהגעתי אליהם הוציאו עשרות אלפי שקלים בחודש על באנרים, המון ניסוי ותהייה, לאחר שהכניסו אותי לנהל את החווית משתמש של המוצרים שלהם, ביקשתי לנהל את הקריאטיב שמגיע ללקוחות ולא רק לבצע חווית מתשמש במערכת המסחר ובאפליקצייה שלהם, לאחר מספר שבועות צמצמנו ל-30% את ההוצאות השיווקיות, בכך שייצרנו קריאטיב ייחודי מושך שגרם לשיתוף פעולה, לא היה צורך לבזבז כסף על באנרים שלא נתנו מענה למטרות העסקיות ובכך חסכנו כסף לחברה והגדלנו ב-30% את ההמרות של המודעות שיצרנו

תמונה של איש פרווה

תיק עבודות

שיפרנו את חייהם של מיליוני משתמשים באמצעות מתודות שפחתחנו וחווית משתמש ייחודית

איציק ברלב עובד על המחשב שלו ופותר בעיות בחווית משתמש

תוכנית הליווי היחידה בישראל

תוכנית הליווי המובילה בישראל ליצירת חווית לקוח שתגדיל את הרווחיות שלכם

תמונה של איש פרווה

תיק עבודות

שיפרנו את חייהם של מיליוני משתמשים באמצעות מתודות שפחתחנו וחווית משתמש ייחודית

איציק ברלב עובד על המחשב שלו ופותר בעיות בחווית משתמש

תוכנית הליווי היחידה בישראל

תוכנית הליווי המובילה בישראל ליצירת חווית לקוח שתגדיל את הרווחיות שלכם

ממליצים עלי

לקוחות מרוצים

לוגו של לקוח שלי sharentag
לוגו של לקוח שלי טיידלי
לוגו של לקוח שלי תכשיטים יוקרתיים במילאנו sabbadini
לוגו של לקוח שלי פוראבר
לוגו של לקוח שלי יוניק
לוגו של לקוח שלי דרך פוריה
לוגו של לקוח שלי מאיה פיפאנו
לוגו של לקוח שלי לאומי קארד
לוגו של לקוח שלי be2see
לוגו של לקוח שלי נוריב׳ס
לוגו של לקוח שלי פייבק
לוגו של לקוח שלי בידים

צרו איתנו קשר

מסכים לקבל חומר שיווקי